درباره ما

روزی که اولین نفر مبتلا به ایدز می مرد نمی دانست که بیست و چند سال بعد بیش از سی و هشت ملیون نفر پیروی اش خواهند کرد و ما که امروز میلیون های انسان را به گورستان مشایعت کردیم نمی توانیم شانه بالا بیندازیم و فکر کنیم که در انتهای این صفر قرار نداریم .

بسیاری از دانشمندان ، سلامت را محور توسعه پایدار می دانند و افزایش سلامت و طول عمر از شاخصه های رشد و پیشرفت اقتصادی محسوب می گردد . به عنوان مثال پیشرفت کشورهای اروپایی و انقلاب صنعتی در سایه پیشرفت های عظیم در زمینه کنترل بیماری ها بدست آمد . عکس آن نیز صادق است به عنوان مثال در آفریقا بنا بر یک محاسبه ایدز سالانه بیش از یک سوم کل درآمد کشورهای جنوب صحرای بزرگ آفریقا را نابود می کنند و آن ها را فقیر تر می کنند.

ازاولین مورد گزارش شده ایدز در سال 1366 تاکنون به دلایل مختلف از جمله اعتیاد تزریقی هر ساله به تعداد مبتلایان به ویروس HIV افزوده شده است و با تاسف فراوان بسیاری از موارد جدید به دلایل ترس ، مشکلات فرهنگی ، روانی و اجتماعی ناشناخته باقی می مانند. 

 

دانشمندان دریافتند اندازه واقعی وجود بیماری هایی مانند ایدز بیشتر از مقداری است که گزارش می شود و در آمارها منعکس می گردد. درست مانند کوه یخ شناوری که تنها نوک آن از آب بیرون است و قسمت بیشتر آن در زیر آب پنهان است .

 

 

 

y

 

 

باشگاه مثبت اراک در نظر دارد با رعایت حقوق و حفظ شان انسانی زمینه ها و شرایطی به وجود آورد تا هم قسمت آشکار ، یعنی افرادی که مبتلا به HIV ایدز می باشند در درمان غیر دارویی و کاهش عوارض روانی ناشی از بیماری حضور فعال داشته باشند و هم افرادی که به رفتارهای پر خطر مانند اعتیاد تزریقی یا روابط جنسی غیر ایمن دست می زنند را ترغیب به آزمایش داوطلبانه VCT و مشاوره پیشگیرانه و کاهش رفتارهای پر خطر بنماید .

بیماران مبتلا به ایدز به چند دلیل بیشتر از دیگران دچار مشکلات عصبی و روانی می شوند از جمله : عفونت های فرصت طلب مغزی ، اختلالات غدد درون ریز ، ابتلا همزمان به اعتیاد ، عوارض داروهای ضد ویروسی و مشکلات اجتماعی و استرس های ناشی از آن مثل ترس از مرگ ، نامعلوم بودن آینده ، دیدن مرگ دوستان مبتلا ، انگ و تبعیض وعوارض جسمی ایدز که بسیار دردناک و رنج آور هستند . 

به همین خاطر باشگاه مثبت با هدف از بین بردن و کاهش انگ و تبعیض در جامعه ایجاد آگاهی در بین عموم مردم و کاهش عوارض روحی و روانی ناشی از مشکلات ذکر شده اقدام به برگزاری جلسات گروه درمانی ، خدمات مشاوره ای و آموزشی برای مبتلایان به AIDS / HIV و خانواده های آنان نموده است .

 

 

 

 

  " افتتاحیه رسمی باشگاه مثبت اراک "

 

 در تاریخ 25/4/1392 مراسم افتتاحیه رسمی باشگاه مثبت اراک در محل باشگاه با حضور جمعی از مسئولین سیاسی و اجتماعی استان ، از جمله : معاونت محترم سیاسی استانداری جناب آقای نصرالهی ، مدیر کل محترم بهزیستی و معاونین و ریاست محترم شورای شهر، جناب آقای دکتر منصوری نماینده مرکز بهداشت استان ، ریاست محترم دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سایر مسئولین برگزار گردید .

 

dsc00897

 

dsc00911

 

dsc00930

 

 

 

dsc00931